III Turniej FLAMPARK

    Wałbrzych, 28.06.2015 w godz.10:00-16:00
    8 rund tempem 15' + 2''/ruch
    Pula nagród: > 1200zł
    Wpisowe: 10 PLN / 5 PLN
W zaprzyjaźnionej, wałbrzyskiej pizzerii Football Pub odbył się trzeci turniej FLAMPARK, w którym udział wzięło 37 zawodników o średnim rankingu startowym 1591.

Ozdobą turnieju był pojedynek obu triumfatorów poprzednich edycji FLAMPARKA: Piotra Sabuka z Legnicy (nr 1 - ELO2335) i wałbrzyszanina Pawła Kowalczyka (nr 2 - ELO2323). Kolejność rund ustalona była tak, by bezpośredni rywale starli się w ostatniej rundzie. Przedtem wałbrzyski champion maksymalnie skracając swój czas gry, dołożył do swego dorobku 14 punktów i gdyby jego główny oponent nie zareagował, zapewnił by sobie triumf w turnieju. Legniczanin jednak trzymał rękę na pulsie i przyśpieszył grę zyskując 4 bonusowe punkty. O zwycięstwie w turnieju zadecydował ich bezpośredni pojedynek w ostatniej rundzie. Wygrał go Piotr Sabuk i obronił tytuł mistrza FLAMPARK. Zgromadził 218.1 punktów i wyprzedził Pawła Kowalczyka o 0.8 punkta!.
Podium uzupełnił niespodziewanie reprezentant żarowskiego Gońca Damian Daniel (nr 8, ELO1977) pokonując kilku potencjalnie mocniejszych rywali i uzyskując 199.7 punkta .

Osiemnastu graczy poprawiło swoje rankingi startowe i rozdzieliło pomiędzy siebie pulę Premii za Postęp (PP).

Turniej przebiegł zgodnie z harmonogramem. Duża w tym zasługa doskonale sędziującego i wspierającego organizatorów Michała Wagiela. Największym mankamentem turnieju okazała się chyba zbyt mała czcionka na wydrukowanych kartach gracza. Niektórzy zawodnicy mieli problem z odczytaniem nazwisk swoich rywali.

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnym turnieju: FLAMPARK Team