II Międzynarodowy Turniej FLAMPARK

    Wałbrzych, 01.02.2014 w godz.10:00-15:40
    9 rund tempem P-15'+2''/ruch
    Pula nagród: 2800zł
    Wpisowe: 10 PLNZakończyła się druga edycja rozgrywanego w wałbrzyskim WOK-u turnieju FLAMPARK. Tym razem gościliśmy 75 zawodników, z których 25-ciu najmłodszych rywalizowało na skróconym, 5-cio rundowym dystansie. Nie zabrakło silnej młodzieży z Czech. Gościliśmy też reprezentantów dolnośląskiej czołówki.

W otwarciu uczestniczyła patronująca imprezie Pani Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Triumfatorem imprezy okazał się legniczanin Piort Sabuk, który pokonał turniejową jedynkę Łukasza Butkiewicza (2419). Podium uzupełnił wałbrzyszanin Paweł Stankiewicz.

Debiutujący system skracania czasu gry, premiowanego dodatkowymi punktami, okazał się być ciekawy, wnosił element strategii i powodował dodatkową dramaturgię. Lokalny faworyt Paweł Kowalczyk próbę pobicia własnego rekordu, przy zastosowaniu agresywnej taktyki maksymalnego, dopuszczalnego skracania czasu gry, okupił stratami punktowymi i nie powtórzył wyniku z pierwszego turnieju. Inni gracze z pierwszej 10-tki w różnym stopniu i z różnym efektem używali korekty czasu gry do ataku na pozycję czy jej obrony. Jedynym zgrzytem były potyczki organizatorów z ustawieniami zegarów w początkowej fazie turnieju. Szczęśliwie dosyć szybko zapanowaliśmy nad tym sprzętem.

Druga nowość czyli Premia za Postęp "PP" (premiowanie za poprawienie rankingu) też wydaje się być dobrym pomysłem. Otrzymało ją (w kwotach od 5 do 130zł) 23 graczy z czego aż 18 z poza nagrodzonej nagrodami głównymi dwunastki. Premię tą może zdobyć każdy bez względu na numer startowy. Dowodem są premie dla zawodników z samego dołu "dorosłej" części listy startowej. Ich świetna gra nie wystarczyła do sięgnięcia po jedną z nagród głównych lecz doceniona została przez PP.

 

Pozdrawiamy: FLAMPARK Team